Nie od dziś wiadomo, że pierwsze lata w rozwoju naszego dziecka jest bardzo ważne. Wówczas istotny jest bliski kontakt z rodzicami, a szczególnie z swą matką. Jednak nie tylko ten okres jest niezbędny do rozwoju dziecka. Na pewno musimy wiedzieć, że czas spędzony w przedszkolu znacząco odbija się na dalsze wychowanie naszej pociechy. Dlatego też powinniśmy zwracać uwagę do jakiego przedszkola zapisujemy dziecko. Obecnie coraz częściej słyszy się o likwidacji kolejnego takiego ośrodka. Przez takie zachowanie wielu rodziców nie ma możliwości zapisania pociechy do przedszkola. A jak wiadomo gdy obydwoje dorośli pracują dziecko musi być pod dobrą opieką podczas ich nieobecności. Sytuacja przedszkoli publicznych w naszym kraju jest bardzo zła. I dlatego coraz więcej osób decyduje się zapisać swe dziecko do miejsc takich jak przedszkole Tarnowo Podgórne. Wówczas dorośli mają pewność, że oddają swą pociechę w bardzo dobre ręce. Na pewno trzeba jednak sprawdzić to miejsce. Tak by mieć maksymalną gwarancję co do tego ośrodka. Oprócz tego ważna jest także kadra pracownicza w takim miejscu. Jak wiadomo im bardziej wykształcona pani przedszkolanka tym nasze dziecko będzie miało dobre szansę na rozwój. Na pewno dzięki temu czas spędzony w takim przedszkolu będzie jak najbardziej korzystny dla tych młodych osób, które jak wiadomo muszą w swych pierwszych latach czerpać jak najwięcej wiedzy. Będzie to można mądrze wykorzystać w późniejszych czasach kształcenia.