Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny, wszystkie myśli są skierowane tylko na jego małą osóbkę. Z radością pielęgnujemy to maleństwo i poświęcamy mu każdą wolną chwilę. Jednak przychodzi taki moment, kiedy czar pryska, bo trzeba wrócić do pracy. Zastanawiasz się wówczas gdzie znajdziesz opiekę dla swojego dziecka. Babcia? Niania? A może żłobek? Ale co zrobić, skoro wszystkie publiczne placówki są przepełnione i nie ma tam miejsca dla twojej pociechy? Odpowiedź jest prosta: zaprowadź maleństwo do placówki prywatnej. Coraz większą popularnością cieszą się właśnie prywatne żłobki. Warszawa ma w ofercie szeroki wachlarz prywatnych placówek, które przyjmą każde dziecko z otwartymi ramionami. Zajmują się one działalnością opiekuńczo-wychowawczą dzieci już od 5 miesiąca życia. Dzieci są podzielone na grupy wiekowe, co umożliwia dobór programu i zajęć odpowiednio do ich zdolności manualnych i intelektualnych. Prywatna placówka zapewnia maluchowi rozwój intelektualny, emocjonalny, a także społeczny. To wszystko dokonuje się w ciche, przytulnej, domowej atmosferze. Organizowane są również spotkania z psychologiem i logopedą, którzy są do dyspozycji nie tylko dzieci, ale również rodziców. Niezwykle modne w ostatnim czasie stały się bajkoterapia i nauka języków obcych już od najmłodszych lat. Za pomocą bajkoterapii dziecko uczy się wrażliwości na świat i ludzi, pokonuje swoje pierwsze lęki i powoli zaczyna rozumieć otaczający go świat. Co do nauki języków obcych, to największym uznaniem cieszy się wszechobecny już język angielski. Oczywiście nauka odbywa się w formie zabawy, ale mimo to znalazła już szerokie grono przeciwników.