Jeżeli mamy tylko małe dzieci i musimy udawać się każdego dnia do pracy, jesteśmy zmuszeni aby przekazać je do przedszkola, bądź do żłobka. Należy jednak pamiętać, że aby trafiło w miejsce, które najbardziej nam odpowiada, należy je wcześniej w takie właśnie miejsce zapisać. Warto jest więc zapoznać się wcześniej z terminarzem zapisów oraz z dokumentami, które należy przedstawić podczas zapisywania dziecka. Przepisy te obejmują zarówno przedszkola, jak również i prywatne żłobki. Bielany oraz Wrocław na swym terenie posiadają placówki dla dzieci w każdym wieku, rozlokowane w różnych dzielnicach. Wiele placówek, wraz z początkiem marca, rozpoczyna zapisy do swych punktów, takich właśnie jak wspomniane żłobki, czy przedszkola. Należy również zapoznać się z ofertą takiej placówki, a więc z tym co one oferują każdemu dziecku. Wszystkie zapewniają jednak bezpieczeństwo, oraz fachową opiekę nad dzieckiem. Ponadto wiele z takich placówek, również podejmuje współpracę z rodzicami, którzy zawsze chętnie uczestniczą w życiu, żłobka i dziecka.