Od dawna wiadomo, że sytuacja w polskich przedszkolach nie należy do prostych. Każdego roku w miesiącu wrześniu pojawia się problem z brakiem miejsca dla dzieci. Wówczas rodzice nie za bardzo wiedzą jak uporać się z tym problemem. Gdy obydwoje pracują a nie mają żadnej innej osoby, która mogła by im pomóc muszą wynająć nie tanią opiekunkę. Dlatego wiele rodziców by nie dopuścić do takich sytuacji swe dziecko zapisuje do przedszkola już zaraz po jego urodzeni. Wydaje się to dość absurdalne. Innym rozwiązaniem jest zapianie swej pociechy do prywatnego przedszkola. Obecnie koszt miesięczny prawie nie różni się od publicznego takiego miejsca. Dlatego też przedszkole Tarnowo Podgórne staje się coraz bardziej popularne. Mimo, że tego w takich ośrodkach jest wiele wolnych miejsc to jednak nie można zostawiać zapisy swego dziecka na ostatnią chwilę. Mimo, iż podaje się, że panuje w naszym kraju niż demograficzny to, jednak jak podkreślają rodzice oni tego nie odczuwają. Jeżeli mamy małe dziecko w domu i chcemy by rozwijało się ono prawidłowo musimy już od wczesnych lat dbać  jego wychowanie. Na pewno istotną rolę odgrywa w tym przedszkole. I dlatego trzeba zbadać o to by nasze dziecko miało okazję do nauki w jak najlepszych warunkach. Wówczas będziemy mieć pewność, że osiem godzin spędzonych w przedszkolu będzie jak najlepiej wykorzystywane zarówno dla niego jak i dla nas. Na pewno rodzice będą spokojni w pracy wiedząc, że ich dziecko jest bezpieczne.